Ból wątroby

Skąd się bierze ból wątroby?

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów wewnętrznych naszego organizmu. To przez wątrobę przechodzi praktycznie cała krew płynąca z przewodu pokarmowego. Krew ta transportuje ze sobą wiele substancji zarówno odżywczych jak i toksycznych. Dlatego jeżeli zaczynasz odczuwać ból wątroby wykonaj Test Obciążeń Organizmu.

Wątroba jest jednym z największych, a zarazem najbardziej wszechstronnych organów wewnętrznych. Każdy wie, że głównym zadaniem wątroby jest neutralizowanie toksyn oraz przekształcanie amoniaku w mocznik. Jednak to nie jej jedyne funkcje. Wątroba wspomaga utrzymanie równowagi hormonalnej, wytwarza jak i magazynuje enzymy, magazynuje różnego rodzaju witaminy, jak witamina A, D, E czy żelazo, wytwarza również żółć oraz przerabia podstawowe składniki odżywcze jakimi są cukry, białka i tłuszcze. Dlatego gdy nasila się ból wątroby nie należy go ignorować.

Ból wątroby – jego przyczyny

Ból wątroby to określenie bólu po prawej stronie brzucha, niekoniecznie powodowanego przez samą wątrobę, gdyż ta nie jest unerwiona i dlatego nie może boleć. Ból ten pojawia się wówczas, gdy wątroba zaczyna się powiększać, przez co uciska otaczające ją organy oraz błonę surowiczą. Często dzieje się tak przy przewlekłym lub ostrym zapaleniu wątroby jak również na samym początku marskości wątroby, jednej z najgroźniejszych chorób tego organu. Ból w przypadku takich chorób pojawia się właśnie tam, gdzie zlokalizowana jest wątroba, a wiec po prawej stronie nadbrzusza.

Wczesne objawy marskości wątroby nie kojarzą się z dolegliwościami związanymi z wątrobą, ponieważ u chorego występuje zaczerwienienie dłoniczerwone plamki na tułowiu, jak również zwłóknienie ścięgien w rękach, zniekształcenia palców i paznokci u rąk oraz przerost ślinianek przyusznych. Na początku więc trudno zauważyć, że zmiany te dotyczą chorej wątroby. Objawy bólowe mogą być spowodowane znacznym upośledzeniem funkcji wątroby. Wówczas odczuwamy zmęczenie, nudności i właśnie ból wątroby. Wszystkie te symptomy to znak, aby wykonać Test Obciążeń Organizmu i rozpocząć kurację regenerującą.

Ból wątroby – gdzie i co? – Usg Warszawa

Ból wątroby odczuwamy zazwyczaj w górnej części jamy brzusznej, a więc w nadbrzuszu. Ból ten wcale nie musi być spowodowany powiększającą się wątrobą, inne przyczyny bólu jest w stanie wskazać ci Test Obciążeń Organizmu. Możliwe jest odczuwanie bólu pod prawą łopatką, wtedy mamy do czynienia z kolką żółciową, której również towarzyszyć mogą wymioty. Najgorszą chorobą, jaką czasem może zwiastować ból wątroby, jest żółtaczka – zażółcenie oczu oraz skóry.

Ból wątroby a Test Obciążeń Organizmu

Jak widać ból wątroby może wskazywać nam kilka różnych jej chorób i to wcale nie do końca boli wątroba. Jak każda dolegliwość, tak i choroby wątroby mają swoje przyczyny. Zazwyczaj są to właśnie obciążenia, które potrafi wykryć Test Obciążeń Organizmu.

Obciążenia bezpośrednio przyczyniają się do coraz gorszego stanu naszego organizmu, a co za tym idzie coraz większej ilości chorób go atakujących. Aby skutecznie walczyć z chorobami, należy właśnie skupić się na ich przyczynach a nie jedynie na objawach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *