E-recepta to najprostsza metoda na uzyskanie potrzebnych leków

Dzięki rozwiązaniom współczesnej technologii nie musimy już umawiać się na wizytę lekarską i jechać do najbliższego gabinetu, żeby uzyskać potrzebne leki. E-recepta pozwala na zastąpienie takiej wizyty konsultacją online. Kod, który otrzymamy, jest obsługiwany przez wszystkie apteki, dzięki czemu jest to coraz popularniejsza metoda.

Czym różni się tradycyjna recepta od e-recepty online?

Dotychczas żeby uzyskać receptę musieliśmy umówić się do lekarza i udać się do jego gabinetu. Czasami taka wizyta była konieczna, ponieważ dodatkowo mieliśmy różne objawy, które lekarz musiał ocenić na miejscu. W przypadku wielu leków wizyta nie jest jednak niezbędna – są to na przykład leki, które stosujemy latami. Dzisiaj nie musimy już udawać się do lekarza, kiedy potrzebujemy nowej recepty. Wystarczy konsultacja online, podczas której otrzymamy kod do e-recepty.

Jest to nowe rozwiązanie, które jest akceptowane przez wszystkie apteki. Kod otrzymujemy najczęściej w formie smsa, dzięki czemu nie musimy już się martwić, że zgubimy świstek papieru. Taki kod jest ważny nawet do 30 dni, więc receptę możemy zrealizować, kiedy chcemy.

Jakie leki możemy uzyskać podczas konsultacji online?

Dzięki usłudze konsultacji online możemy uzyskać e-receptę na leki, których pacjenci potrzebują najczęściej: leki przeciwbólowe, służące do leczenia przeziębienia, infekcji dróg moczowych, dolegliwości żołądkowych albo zmian skórnych. Korzystając z usługi konsultacji online, możemy też uzyskać e-receptę na większość leków, które już stosujemy. Wystarczy załączyć do formularza odpowiednią dokumentację, która potwierdza konieczność stosowania leków. Mogą to być leki alergiczne, antykoncepcyjne, hormonalne i wiele innych.

Czy wybierając usługę e-recepty przysługuje nam konsultacja online?

Po wypełnieniu formularza i wybraniu usługi skontaktuje się z nami w ciągu godziny lekarz. Wysłucha naszego problemu, oceni nasz stan na podstawie naszych objawów i przepisze odpowiednie leki. Dodatkowo możemy uzyskać w ten sposób interpretację wyników albo zwolnienie lekarskie. Wszystko zależy od tego, jaką usługę wybierzemy.

E-recepta i lekarz online to współczesne usługi, które pozwalają na uzyskanie diagnozy choroby albo dolegliwości i leków potrzebnych do jej wyleczenia bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić prosty formularz, opłacić go i czekać w zaciszu domu na telefon od lekarza i kod e-recepty.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *