Ginekologia estetyczna – dlaczego warto

Zabiegi z dziedziny ginekologii estetycznej są przeznaczone dla kobiet, u których doszło do utrudniających życie seksualne zmian w pochwie. Zmiany te pojawiają się najczęściej za sprawą naturalnych porodów lub menopauzy. Zmiany te zwykle są trwałe i powodują obniżenie jakości życia seksualnego.

Ginekologia estetyczna pozwala uporać się z tymi problemami i przywrócić kobietom ich dawny komfort. Na czym polegają zabiegi z tego zakresu i dlaczego warto je wykonać?

 

Na czym polega ginekologia estetyczna?

W SkyClinic przeprowadzamy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który pozwalaja na rewitalizację pochwy, zwalczanie jej suchości oraz nietrzymania moczu, a także znaczącą poprawę komfortu życia seksualnego.

Zabieg jest przeprowadzany za pomocą nowoczesnego lasera Mona Lisa Touch ™, dzięki któremu możliwe jest odbudowanie sref intymnych kobiet.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, a od razu po jego wykonaniu można powrócić do pełnej sprawności. Jego głównym celem jest przywrócenie naturalnego pH pochwy, uelastycznienie jej ścian i nawilżenie. Dzięki precyzyjnemu działaniu wiązki laserowej dochodzi do fototermicznego i nieablacyjnego skurczu ścian pochwy. Zabieg ma na celu przywrócenie kobietom pewności siebie i dobrego samopoczucia.

 

Jakie są wskazania do skorzystania z usług ginekologii estetycznej?

Zabiegi z tej dziedziny są zwłaszcza polecane dla kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu podczas wysiłku, patologiczną suchością lub luźnością pochwy, powiększeniem warg sromowych większych oraz zrostami i bliznami powstającymi w wyniku nacięcia krocza podczas porodu naturalnego. Ostatnia z tych dolegliwości jest w wielu przypadkach naprawdę uciążliwa i może utrudniać prawidłowe funkcjonowanie.

Celem zabiegów ginekologii estetycznej jest przywrócenie pacjentkom dawnego spokoju i komfortu psychicznego oraz fizycznego. Lekarze kliniki SkyClinic dołożą wszelkich starań do tego, aby przywrócić paniom wiarę w siebie i swoje niezwykłe piękno!

 

Zalety zabiegu

Jedną z największych zalet zabiegu ginekologii estetycznej jest jego bezbolesność i nieinwazyjność. Dzięki temu, że jest wykonywany za pomocą specjalistycznego lasera okres rekonwalescencji jest krótki i nie wymaga długoterminowej rezygnacji z wykonywania codziennych czynności.

Nasi lekarze posiadają bardzo duże doświadczenie oraz wiedzę niezbędną do przeprowadzenia takiego zabiegu. Korzystamy z urządzenia o najnowszej i bardzo zaawansowanej technologii. Urządzenie to jest przystosowane do pracy na delikatnym obszarze ciała, który jest podatny na występowanie infekcji i podrażnień.

 

Jakie przypadki nie kwalifikują się do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu niezbędne jest odbycie konsultacji z lekarzem prowadzącym. Podczas takiej wizty lekarz może stwierdzić występowanie przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Wśród powodów, dla których nie można ich przeprowadzić, są ciąża, stany zapalne i infekcje okolicy intymnej. Zabiegu nie powinno wykonywać się także podczas trwania miesiączki. Warto, więc pamiętać o tym, aby wybrać dla siebie dogodny termin.

 

W walce o komfort

Zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej nie są skupione tylko na poprawie wyglądu i estetyki miejsc intymnych, ale również na ich funkcjonalności oraz skorygwaniu wszelkich uszkodzeń lub wad wynikających z anatomii.  Zabieg pozwala na wyeliminowanie wad w funkcjonowaniu stref intymnych, które często powoduje ból podczas zbliżenia intymnego oraz upraiania sportu, a także ogranicza także kobietę w wyborze bielizny i ubrań, co w wielu przypadkach powoduje, że staje się ona zamknięta w sobie i traci poczucie własnej wartości. Za pomocą tego zabiegu można usunąć również nadmiar skóry znajdującej się na łechtaczce i poprawić kolejny z aspektów kobiecego życia.

Większość zmian jakie pojawiają się w żeńskich narządach rozdroczych jest spowodowanych wiekiem: suchość pochwy, utrata elastyczności i napięcia tkanek, a także problemy z nietrzymaniem moczu mogą wystąpić w okresie okołomenopauzalnym. Każdą z tych wad  można zniwelować korzystając z usług naszej kliniki. Chętnie pomożemy każdej kobiecie w ujędrnieniu warg sromowych, przebudowie wyglądu pochwy, pozbyciu się problemu nietrzymania moczu. Laser  MonaLisa Touch znajduje swoje zastosowanie w tego rodzaju zabiegach. Za jego sprawą inwazyjność zabiegu zostaje ograniczona do minumum.  Laser dokonuje skurczu i rewitalizacji pochwy, przywracając jej właściwe nawilżenie i z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie w profilaktyce nietrzymania moczu. Zabieg doskonale sprawdzi się również w przypadku kobiet, które przebyły poród, gdyż powoduje on uelastycznienie ścianek pochwy.

 

Nowy, lepszy wygląd

Podstawową funkcją zabiegu ginekologii estetycznej jest poprawa życia seksualnego i komfortu intymnego pacjentów, a także zwiększenie ich pewności siebie i samoakceptacji. Drugą tak samo ważną funkcją jest także nadanie narządom płciowym estetycznego wyglądu – bardzo duża część zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej to właśnie zabiegi, które mają na celu poprawienie wyglądu żeńskich sfer intymnych. Laseroterapia pozwala osiągnąć naprawdę zadowalające efekty. Większość kobiet jest zachwycona nowym wyglądem swoich narządów.

 

U nas nie ma niewiadomych

Jeżeli borykasz się z jakimkolwiek z wyżej wymienionych problemów, odwiedź naszą klinikę i skonsultuj się z lekarzem, który przebada Cię, oceni stan Twoich stref intymnych oraz to, czy kwalifikuje się do wykonania zabiegu, a następnie odpowiednio Cię do niego przygotuje.

W naszej klinice nigdy nie musisz zmagać się z niepewnością – nasi lekarze chętnie odpowiedzą na każde zadane przez Ciebie pytanie i wytłumaczą Ci wszystko dokładnie i po kolei. Będziesz wiedziała w jaki sposób przygotować się do zabiegu, jak postępować po jego wykonaniu i kiedy będziesz mogła spodziewać się efektów.

Chcemy, aby nasze pacjentki pamiętały o tym, że każda kobieta jest piękna i wyjątkowa. Każda zasługuje na to, żeby czuć się dobrze w swoim ciele i odczuwać przyjemności z życia seksualnego i nie tylko. Nasi lekarze uczynią wszystko, co w ich mocy, aby Wam to zapewnić!

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *