Grzybica pochwy

Problem z Candida Albicans nazywany jest inaczej kandydozą lub zwyczajnie grzybicą, choć istnieje przecież kilka rodzajów grzybic. Candida Albicans to grzyb pojawiający się głównie na powierzchni błon śluzowych (m.in. błona śluzowa pochwy, jamy ustnej lub odbytnicy), a także na skórze. Jego szczególne niebezpieczeństwo dla zdrowia przejawia się w tym, że grzyb ten potrafi dostać się do krwi, a co za tym idzie – negatywnie działać na jelita, gardło, czy nawet zastawki w sercu. Canadia Albicans to grzyb szczególnie groźny dla osób z uszkodzonym (w wyniku różnych chorób – np. AIDS lub białaczka) układem odpornościowym. Jeśli są ku temu warunki – Candida Albicans staje się czynnikiem septycznym (zakaźnym) i powoduje rozwój grzyba bez żadnej kontroli.

Candida Albicans – przyczyny
Ogólną przyczyną, która powoduje rozwój grzybów Candida Albicans, są różnego rodzaju zaburzenia naturalnej flory bakteryjnej – wówczas namnażanie się grzyba staje się dużo łatwiejsze. Często trudno jest wskazać jednoznaczne źródła takich zaburzeń. Czasami ma to związek z przyjmowaniem antybiotyków, które mogą likwidować niekorzystne, ale również korzystne dla organizmu bakterie. Wówczas Candida Albicans może się swobodnie rozprzestrzeniać – zajmując miejscie znajdujących się tam dotychczas bakterii. Drugim z często wymienianych czynników, przez które występuje grzybica w tej odmianie, jest nieprawidłowa dieta. To właśnie złe odżywianie oraz niedostarczanie organizmowi odpowiednich porcji witamin i minerałów skutkuje zaburzeniem naturalnej flory bakteryjnej.

Candida Albicans – objawy
W wyniku występowania grzybicy na powierzchni skóry, naskórek staje się zaczerwieniony, może się łuszczyć. Grzyb związany z zakażeniem jamy ustnej i/lub gardła objawia się niebiesko-białymi i kremowo-białymi plamami na języku. Mogą one powodować uczucie gorąca, nierzadko również intensywny ból. Kiedy Candida Albicans zaatakuje pochwę – wśród objawów wystąpi pieczenie i swędzenie. To samo w przypadku zakażeniu penisa, któremu towarzyszyć może również czerwona wysypka. Grzybicę paznokci i stóp można rozpoznać po bolesnych, czerwonych obrzękach, które mogą zamienić się w skupiska ropne. Kiedy Candida Albicans przedostanie się do krwi – może mieć bardzo niekorzystny wpływ na działanie serca, płuc, nerek, oczu i innych narządów.

Candida Albicans – leczenie
Na rynku znajduje się obecnie kilka naturalnych preparatów, które przynoszą pozytywne efekty w walce z Candida Albicans. Ponieważ zawierają one tylko naturalne składniki – są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Opinia Ginekolog Warszawa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *