Jak dbać o wzrok podczas pracy przy komputerze?

W obecnych czasach codzienna praca przy komputerze to norma. Wiele godzin w tygodniu przed ekranem monitora może jednak działać osłabiająco na wzrok. Ważne zatem jest, aby dbać o oczy regularnie oraz badać wzrok u lekarza specjalisty minimum raz na rok. Wówczas możemy mieć pewność, że wszystko funkcjonuje bez zarzutu, a my chronimy oczy tak, jak tylko to możliwe.

Jak dbać o wzrok?

Oko podczas pracy z ekranem narażone jest na ciągłe promieniowanie i męczy się, a ochronny film ulega wysuszeniu. Dzieje się tak, ponieważ mrugamy rzadziej, gdy patrzymy na ekran komputera, tabletu lub smartfona. Warto używać nawilżających kropli do oczu, aby uzupełniać film ochronny oka. Dobrze jest także sprawdzać wzrok podczas regularnych wizyt w gabinecie lekarza okulisty. Przy jakichkolwiek problemach, specjalista dobierze odpowiednie leczenie oraz doradzi dalsze kroki. Okulista skoryguje także wady wzroku, jakie mogą się pojawić.

Ochrona wzroku przy pracy z komputerem

Ponieważ ciągła praca przy komputerze męczy wzrok, należy stosować częste przerwy w patrzeniu na ekran monitora. Dobrą formą odpoczynku jest stosowanie zasady 20 – 20 – 20, czyli robić przerwy co 20 minut i patrzeć przez kolejne 20 sekund na przedmioty oddalone o minimum 20 stóp, czyli około 6 metrów. To pomoże oczom się zregenerować i odpocząć. Dodatkowo warto wyposażyć się w okulary, które będą przeznaczone do pracy przy komputerze. Szkła antyrefleksyjne wykorzystane w takich okularach powodują odbicie znacznej części szkodliwego promieniowania emitowanego przez ekran komputera. Można także zapytać u dobrego optyka w Łodzi o soczewki do okularów ze specjalną powłoką filtra niebieskiego, które skutecznie zabezpieczą oczy przed szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez ekrany komputerów, telefonów oraz przed działaniem promieni UV.

Warto dbać o wzrok

Pamiętajmy zatem, żeby regularnie odwiedzać lekarza okulistę i badać wzrok oraz aby odpowiednio zabezpieczać oczy przed niekorzystnym działaniem promieniowania różnego rodzaju, także tego od ekranów monitorów, czy telefonów. Jeśli nie wiecie, jaka metoda ochrony wzroku będzie dla Was najlepsza, zawsze warto skonsultować się z osobą, która zna się na wzroku. Taką osobą jest optyk Łódź, który opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu, na pewno doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *