Jak poskromić ból bez tabletek?

 

Czy wiesz, że Polacy zażywają najwięcej tabletek przeciwbólowych, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie kraje unijne? Wpływ na to ma wiele czynników i nie zawsze możemy mówić o niskiej odporności na dolegliwości bólowe naszych rodaków.

Cierpimy z powodu bólu, ponieważ bardzo często go bagatelizujemy, kiedy jeszcze jest w początkowej fazie rozwoju. Zagłuszamy go więc doraźnie tabletkami przeciwbólowymi o chwilowym działaniu. Bardzo rzadko zaś udajemy się po pomoc do specjalistów – potwierdza przychodnia leczenie bólu.

Co ciekawe, sama klinika bólu zyskała popularność dopiero kilka lat temu. To placówka, której istotą jest wsparcie pacjentów w uśmierzaniu dolegliwości o różnym natężeniu i różnym źródle pochodzenia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ból udaje się skutecznie poskromić, nie zażywając tabletek przeciwbólowych oraz bez stosowania innych, inwazyjnych farmaceutyków. Przedstawiamy metody łagodzenia bólu, które można bez przeszkód wykorzystywać, zachowując jednocześnie pełne zdrowie. Należy przy tym zaznaczyć, że wszystkie należy uprzednio dopasować wedle indywidualnych potrzeb pacjenta. Wiele z nich udaje się skutecznie łączyć, przyczyniając się tym samym do zwiększenia komfortu chorego.

Naturalne metody uśmierzania bólu

Najlepiej działa odpoczynek i relaksacja, właśnie dlatego świetnie sprawdza się muzykoterapia, odprężająca kąpiel, aromaterapia z zastosowaniem olejków eterycznych. Jak potwierdza ośrodek leczenia bólu, większości pacjentom można również wykonywać masaże, okłady, a nawet podawać gaz rozweselający czy medyczną marihuanę.

Istotne jest to, że większość tych sposobów chociaż daje pozytywne efekty już po jednorazowym zastosowaniu, to optymalne działanie zauważa się dopiero po regularnej serii. Jeśli pacjent stosuje farmaceutyki przeciwbólowe, podane naturalne metody radzenia sobie z bólem także można wdrożyć jako uzupełnienie.

Eksperci jasno potwierdzają, że udaje się ograniczyć zażywanie tabletek przeciwbólowych i nie cierpieć z powodu tych przykrych dolegliwości. Każdy ból jest negatywny i wymaga szybkiego zniwelowania, natomiast metody warto dostosować do indywidualnych potrzeb. Chorzy muszą też pamiętać, że zażywanie dużych ilości tabletek przeciwbólowych przyczynia się do wywoływania niepożądanych skutków ubocznych, jak kłopoty żołądkowe czy destrukcja wątroby. Dla zachowania pełnego zdrowia powinniśmy czym prędzej rozpocząć stosowanie naturalnych metod, by bezpiecznie zadbać o własny organizm, a jednocześnie odczuć ulgę.

 

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *