Nie dajmy się bakteriom i wirusom!

Zanim przyjdzie zima a z nią sezon na przeziębienia i grypę postarajmy się dobrze do niego przygotować.

Dobrze przygotować czyli tak, aby w tym roku wszystkie grypy i przeziębienia ominęły nas i nasza rodzinę. To bardzo dobry pomysł, ale niewielu wie, jak go zrealizować.

Można się zaszczepić na grypę, zaszczepić na nią także naszych najbliższych. Warto także zażywać witaminę C. Zanim jeszcze jesteśmy chorzy. Kiedy będziemy regularnie zażywać suplementy diety lub preparaty witaminowe, które możemy kupić w aptece, wówczas z pewnością poprawimy nasza odporność. Dobrą metodą jest także jedzenie tego, co ma w sobie ową witaminę. A są to choćby ziemniaki, czarna porzeczka czy oczywiście cytryna.

Czasem jednak nie uda nam się uchronić przed chorobą.

Staramy się bardzo, pilnujemy ale przeziębienie i tak nas dopada. Mamy dreszcze i wysoką gorączkę. Okazuje się, że nasze dzieci też wtedy chorują i także mają wysoką gorączkę i bardzo im źle. Dlatego najlepiej działać wtedy ostro, ale skutecznie. Oczywiście pierwszym rozwiązaniem, które się nasuwa jest antybiotyk. On najlepiej zwalcza wszystkie choroby. Warto więc udać się do lekarza, żeby nam go zapisał. Są jednak wśród nas przeciwnicy antybiotyków, którzy wolą choroby zwalczać mniej radykalnymi środkami. Oni wystarczy, że udadzą się do apteki. Znajdą tam wiele leków przeznaczonych do tego, aby za ich pomocą zbijać gorączkę i walczyć z przeziębieniem lub grypą. Warto jednak upewnić się, czy nie mamy na nie uczulenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *