Odciski – jak się ich pozbyć?

Odciski – jak się ich pozbyć?

Odciski to bardzo powszechna dolegliwość. Najczęściej występuje u kobiet, z racji noszenia przez nie niewygodnego obuwia, w szczególności na wysokim obcasie z wąskimi noskami. Nie znaczy to oczywiście, że mężczyźni nie mają powodów do zmartwień. U nich również wskutek noszenia nieodpowiednio dobranego obuwia mogą pojawić się odciski. Jaki się ich pozbyć? Podpowiadamy!

Usuwanie odcisków domowymi sposobami

Odciski potrafią powodować ból i utrudniać wykonywanie nawet prostych ruchów. Dlatego tak ważne jest, by jak najwcześniej zacząć z nimi walczyć. Robić to możemy na różne sposoby, w tym również wykorzystując zasoby naturalne. O czym dokładnie mowa? Zwolenników domowych sposobów z pewnością ucieszy fakt, że istnieje kilka sposobów na naturalną walkę z odciskami. Wśród najpopularniejszych środków na odciski wymienia się kamforę oraz kwas salicylowy. Można je stosować w postaci płynów i robić z nich okłady, ale nie tylko. Coraz częściej można też spotkać specjalne plastry na bazie tych składników oraz gotowych roztworów. Domowe leczenie odcisków warto wesprzeć gorącymi kąpielami, gdyż to przyśpiesza złuszczanie się nagniotków. Warto również sięgnąć po roztwór ciepłej wody i soli i moczyć w nim stopy. W ten sposób szybciej zmiękczymy zrogowaciały naskórek.

Wykorzystanie profesjonalnych zabiegów

Kiedy domowe sposoby nie przyniosą zadowalających efektów, warto pomyśleć o tym, by usuwanie odcisków warszawa zlecić profesjonaliście. Specjalistą od leczenia chorób stóp jest podolog i to do niego warto się zgłosić jak najszybciej. Oczywiście wybór nie może być przypadkowy. Pod uwagę powinniśmy brać tylko profesjonalne i godne zaufania gabinety podologiczne, w których korzysta się z wysokiej jakości sprzętu oraz preparatów, które pozwolą pozbyć się odcisków. To właśnie w nich specjalista jest w stanie wykonać pedicure leczniczy, czy zabieg, w trakcie którego zostanie oczyszczona skóra stóp ze zrogowaceń, ale nie tylko. Podolog pracuje również nad paznokciami, nawilża stopy odpowiednimi preparatami i dokłada starań, by stopy wyglądały ładnie i były zdrowe. To jednak nie wszystko, co ma nam do zaoferowania medycyna w przypadku odcisków. Jedną z tradycyjnych form usuwania odcisków są zabiegi chirurgiczne. Jednak warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest to ostateczność. Medycyna bardzo się rozwinęła w ostatnich latach, a co za tym idzie, oferuje nam szereg różnego typu metod usuwania odcisków. Przykładem takiego innowacyjnego zabiegu jest laseroterapia, gdzie do usuwania odcisków używa się laser CO2. Taki zabieg gwarantuje bardzo dobre efekty, przebiega sprawnie i nie wymaga wcześniejszego przygotowania od pacjenta.

Sposobów leczenia odcisków jest całkiem sporo – do wyboru mamy zarówno metody naturalne, czyli te domowe, jak i profesjonalne. Oczywiście to, z której metody usuwania odcisków skorzystamy, zależy wyłącznie od nas .Jedno jest pewne, gdy się pojawią, nie powinniśmy ich lekceważyć, gdyż mogą prowadzić nie tylko do dolegliwości bólowych, ale również do poważnych schorzeń.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *