Skleroterapia – czym jest i dla kogo?

Skleroterapia – czym jest i dla kogo?

O skleroterapii mówi się ostatnio bardzo dużo. Tylko z czym dokładnie mamy do czynienia? Czym jest skleroterapia? Komu dedykowana jest tego typu terapia Sprawdzamy!

Skleroterapia – co to takiego?

Skleroterapia uznawana jest za jedną z najbardziej nieinwazyjnych metod usuwania żylaków, pajączków oraz poważnych zmian naczyń żylnych. Z powodzeniem wyparła najpopularniejsze metody usuwania żylaków, w tym np. laser, czy tradycyjne zabiegi medyczne. Najprościej mówiąc,  https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/skleroterapia/ jest zabiegiem medycznym, który polega na zmniejszeniu przepływu krwi w naczyniach krwionośnych przy użyciu środków chemicznych. Wszystko po to, by wesprzeć w leczeniu osoby, które borykają się z przewlekłą niewydolnością żylną, jak również, by usunąć  żylaki, czy żyły siateczkowe. Skleroterapia bardzo często nazywana jest ostrzykiwaniem żył bądź abliteracją.

Aby tego typu terapia przyniosła pożądane efekty potrzeba kilka zabiegów. Przeprowadzane są one w seriach, a liczba zabiegów dostosowywana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Dzięki temu każdy ma szansę otrzymać zadowalające efekty. Praktyka jednak pokazuje, że pierwsze efekty można zobaczyć już po trzech zabiegach przeprowadzanych w kilkutygodniowych lub miesięcznych odstępach.

Skleroterapia – dla kogo?

Można śmiało powiedzieć, że skleroterapia to odpowiedź na oczekiwania osób, które mają już żylaków, pajączków oraz zmian naczyń żylnych, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również potrafią odebrać radość życia. Najczęściej z tego typu problemami zmagają się kobiety, więc niektórzy mogą uznać, że skleroterapia jest skierowana tylko do pań. Jednak prawda wygląda zupełnie inaczej, bo z żylakami i zmianami naczyń żylnych zmaga się też coraz więcej panów. Ich również nie pozostawiono bez opieki, co oznacza, że na wsparcie mogą też liczyć mężczyźni. Skleroterapia oferowana jest jednakowo kobietom i męzczyznom niezależnie od wieku. Zanim jednak zgłosimy się na tego typu terapię, musimy okreslić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jej podjęcia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *