Stłuszczenie wątroby

Ciągłe zmęczenie, osłabienie organizmu i ogólne złe samopoczucie może oznaczać wiele. Przepracowanie czy nie wyspanie to zazwyczaj nasza pierwsza diagnoza. Jednak takie objawy często są pierwszymi symptomami wielu chorób, a jeżeli dołożymy pobolewanie w prawym podbrzuszu i fakt, że mamy małą nadwagę to całkiem możliwe, że cierpimy na stłuszczenie wątroby.

Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów wewnętrznych naszego organizmu, dlatego gdy tylko coś się z nią dzieje należy jak najszybciej działać, by ją uzdrowić. Wątroba wpływa bezpośrednio na metabolizm, jest magazynem witamin A, K, D czy B12, a także jest odpowiedzialna za oczyszczanie naszego organizmu z toksyn. My jednak mamy problemy z dbaniem o jej dobry stan zarzucając ją niebezpiecznym alkoholem oraz tłustym jedzeniem, które mogą być dla niej bardzo niebezpieczne, prowadzić do stłuszczenia wątroby, która polega na odkładaniu się drobin tłuszczu w jej komórkach.

Jak do tego dochodzi? Stłuszczenie wątroby przyczyny

Dość często dolegliwość ta spowodowana jest nadużywaniem alkoholu, jednak nie jest to jedyna przyczyna dlatego też dzieli się stłuszczenie wątroby na alkoholowe i niealkoholowe. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć przyczyny tej dolegliwości jeżeli nie nadużywasz alkoholu. Stłuszczenie wątroby nie jest chorobą bardzo groźną i jeżeli odpowiednio się nią zajmiemy, bez problemu wygramy z nią walkę.

Nie znaczy to jednak że należy ją ignorować. Stłuszczenie wątroby pozostawione same sobie może doprowadzić do powikłań jak zapalenia wątroby czy groźnej marskości. Na stłuszczenie wątroby mogą mieć wpływ także takie czynniki jak nadwaga czy też otyłość oraz częste spożywanie żywności bogatej w tłuszcze, co niestety trudne jest do uniknięcia w tradycyjnej polskiej kuchni. Może to także być wirusowe zapalenie wątroby jak również zaburzenia gospodarki tłuszczowej czy też cukrzyca.

Jak zauważyć? Stłuszczenie wątroby objawy – Chirurg Naczyniowy Warszawa

Stłuszczenie wątroby zazwyczaj w początkowych etapach nie pokazuje żadnych symptomów swojej obecności. Ale gdy tylko dolegliwość się rozwinie zaczynamy zauważać pierwsze symptomy. Jest to przede wszystkim duże zmęczenie, ogólne osłabienie organizmu, a wszystko to potęgowane problemami ze snem. Stłuszczenie wątroby może doprowadzić do wymiotów, nudności jak również problemów z trawieniem, wywołuje ból w prawej części podżebrza, a w skrajnych przypadkach nawet śpiączkę.

Test Obciążeń Organizmu kontra stłuszczenie wątroby

Toksyny jakie zawiera alkohol doprowadzają do stłuszczenia wątroby, gdyż to często przez nie przyswajamy zbyt dużo ilość tłuszczu. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszystkie obciążenia jakie mogą ukrywać się w twoim organizmie. Co to oznacza? To, że wykonując jeden test jesteś w stanie dowiedzieć się dokładnie, co jest przyczyną twoich dolegliwości oraz czym musisz się zając by zwalczyć chorobę. Bo w ten sposób właśnie walczy się z dolegliwościami – “zabijając” to, co je tworzy. Test Obciążeń Organizmu trwa 45 minut, jest bezbolesny gdyż nie zachodzi żadna ingerencja w ciało. Po teście otrzymasz indywidualną kurację od specjalisty, która pomoże ci oczyścić organizm.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu . Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *