Szybki sposób na łysienie

 

 

Twój najważniejszy dzień w życiu zbliża się wielkimi krokami. Masz już garnitur, buty, koszulę i resztę drobiazgów. Ale jedno ciągle nie daje ci spokoju — sesja zdjęciowa i to jak twoja skóra na głowie będzie widoczna na zdjęciach pośród rzadkich włosów.

 

Na przeszczep włosów jest przecież za późno, zasypki w sprayu odpadają, bo wystarczy jedno niekontrolowane przeczesanie włosów dłonią i ślad gotowy. Byłeś nawet u barbera ustalić fryzurę i styl golenia brody, a on wspomniał o mikropigmentacji skóry głowy i mikropigmentacji zarostu, najszybszej i najskuteczniejszej metodzie ukrycia łysienia, zagęszczenia włosów u nasady i zarostu.

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Zabieg ten stwarza wiele możliwości zmiany wyglądu, a dzięki natychmiastowym efektom ma wpływ na Twoje samopoczucie i sposób, w jaki się postrzegasz. Jeśli cierpisz z powodu łysienia, zmagasz się z rzadkimi włosami, zakolami lub masz blizny na głowie i w obrębie zarostu to idealnym rozwiązaniem będzie właśnie mikropigmentacja.

 

Mikropigmentacja skóry głowy zwana także trychopigmentacją to niechirurgiczna metoda walki z łysieniem i wypadaniem włosów, stosowana zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Jedno ukłucie igłą odzwierciedla cebulkę włosa, a sztuką całego procesu jest umiejętne dobranie pigmentu do koloru włosów i karnacji oraz odpowiednie nasycenie. W efekcie włosy wyglądają na naturalnie zagęszczone, a blizny są ukryte.

Jak wygląda zabieg?

Przy pomocy specjalnego urządzenia z bardzo cienką igłą, tuż pod skórę aplikowany jest specjalny pigment. Jest on indywidualnie dobierane do rodzaju zabiegu i obszaru na skórze. Mikropigmentacja to nie tatuaż na zawsze. 

 

W specjalistycznych salonach dostępne są zabiegi:

  • mikropigmentacji skóry głowy – efekt krótko ostrzyżonych włosów/ogolonej skóry,
  • mikropigmentacja skóry głowy – efekt optycznego zagęszczenia,
  • kamuflaż blizn na głowie,
  • kamuflaż blizn w obrębie zarostu na twarzy,
  • mikropigmentacja brody (zagęszczanie lub odtworzenie zarostu).

 

Zabieg “krótko ostrzyżone/ogolone włosy” zwykle wybierają osoby, które systematycznie strzygą włosy na całej głowie do max. 1-2 mm. Polecany jest także dla tych osób, które nie kwalifikują się do zabiegu optycznego zagęszczenia włosów.

Celem całego procesu jest naturalne odzwierciedlenie włosów, aby wyglądały jak tuż po ostrzyżeniu/ogoleniu.

Dla osób, które mają dłuższe włosy, ale borykają się z powiększającymi się zakolami, rzadkimi włosami i miejscowymi prześwitami, rekomendowany jest zabieg optycznego zagęszczenia włosów. W przypadku tego zabiegu stopniowo budowany jest efekt zagęszczenia włosów, poprzez zapełnianie pustych miejsc pomiędzy naturalnymi włosami.

W przypadku pozostałych zabiegów stosowane są powyższe techniki w zależności od długości włosów i miejsca na skórze. 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *