Trzeba się chronić przed przeziębieniem i grypą

Okazuje się, że wszelkiego rodzaju przeziębienia i grypy to nie jest nic przyjemnego.

Zwłaszcza dla dzieci, które od razu mają bardzo wysoką gorączkę i czują się źle. Często taki maluszek z przeziębieniem już ląduje w szpitalu, bo od przeziębienia do poważniejszej choroby niedaleka droga – dlatego nie można tracić czujności.

Często jednak nie tylko dzieci chorują, ale i rodzice, a chora mama to już jest podwójny problem, bo ktoś musi się przecież maleństwem zajmować. Dlatego mamy, ale oczywiście nie tylko, muszą robić wszystko, aby jak najdłużej chronić się przed przeziębieniem i grypą. Najlepiej całą jesień i zimę.

Najlepszą metodą jest odpowiednie odżywianie się i zażywanie witaminy C. Bierzmy ją przez cały rok, bo przyda się ona naszemu organizmowi nawet jeśli jeszcze nie chorujemy. Możemy się po prostu lepiej zabezpieczyć, gdy witaminę C bierzemy codziennie, najlepiej z innymi witaminami.

Oczywiście jednak nie zawsze uda nam się uchronić przed gorączką, kaszlem, katarem i ogólnym osłabieniem, które są wywołane zazwyczaj przez przeziębienie.

Wtedy najlepiej mieć w domu małą apteczkę z różnymi lekami, które zbijają gorączkę, rozgrzewającymi specyfikami, które likwidują dreszcze, czy kroplami do nosa i tabletkami na kaszel oraz oczywiście środkami przeciwbólowymi. Przezorny zawsze ubezpieczony, jak mawiają, dlatego warto zawsze w domu mieć na podorędziu różnego rodzaju specyfiki. Oczywiście musimy sprawdzać regularnie, czy mają odpowiednią datę ważności oraz czy rzeczywiście możemy je zażyć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *