USG jąder – gdzie wykonać badanie?

USG jąder – gdzie wykonać badanie?

Na USG jąder kierowanych jest coraz więcej mężczyzn. Czym jest to spowodowane? Gdzie wykonać badanie, gdy na nie otrzymamy skierowanie? Sprawdzamy!

USG jąder – kiedy mężczyźni kierowani są na tego typu badania?

Choć USG jąder nie jest nowym badaniem, to nadal wielu panów nie wie, po co się je wykonuje. Jakie są wskazania do tego, by wykonać https://urolog-warszawa.pl/badanie-usg-jader/? Warto zacząć od tego, że USG jąder jest badaniem diagnostycznym stosowanym w gabinetach urologicznych. Wykonuje się je po to, by sprawdzić stan jąder, najądrzy oraz moszny, wykryć wszelkiego typu zmiany, zaburzenia, czy nawet schorzenia. Najczęściej USG jąder wykonuje się w celach profilaktycznych, bo to najlepszy sposób, by zachować dobre zdrowie i ochronić się przed poważnymi schorzeniami. Jednak aby tak się stało, panowie muszą chcieć badać się regularnie, a nie tylko wtedy, gdy zauważą u siebie niepokojące symptomy. W tym drugim przypadku na badanie można zostać skierowanym, gdy pojawi się obrzęk  w obrębie jąder, zaczerwienienie, czy ból. Nie wolno bagatelizować też powiększenia się lub zmniejszenia jąder. Mężczyźni są kierowani również na badania, gdy pojawią się wyczuwalne guzki lub dyskomfort w obrębie jąder.

USG jąder – gdzie wykonać badanie?

Gdzie jednak wykonać badanie, gdy będziemy chcieli sprawdzić stan swojego zdrowia, lub wtedy, gdy dostaniemy skierowanie na USG jąder? Na terenie całego kraju nie brakuje publicznych placówek zdrowia, które przyjmują pacjentów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia i to z reguły do nich się zgłaszamy na tego typu badania. Jednak tutaj czas oczekiwania na wizytę potrafi przyprawić o ból głowy, dlatego zdecydowanie lepiej stawić na usługi prywatnych gabinetów. W nich czeka na nas wykwalifikowany zespół medyczny, któremu nie brakuje wiedzy, umiejętności oraz kwalifikacji. Co więcej, prywatne gabinety korzystają z wysokiej jakości sprzętu, który pozwala wykonać dokładne badanie i określić stan jąder, czy też innych narządów. Czas oczekiwania na wizytę również jest krótki, zwykle trwa od kilku godzin do kilku dni.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *