Żadna mama nie lubi gdy jej dziecko choruje

Mamy martwią się o to, gdy ich dzieci chorują.

Zwłaszcza kiedy dzieci są małe, a choroby poważne. Choć kiedy dzieci są małe, to choroby, które dorośli przechodzą bez problemu, dla nich mogą mieć tragiczne skutki. Dlatego rodzice tak dbają o to, aby dziecka nie wyziębić ani nie przegrzać, a także o to aby nie stykało się ono niepotrzebnie z zarazkami i nie było narażone na wirusy. Czasem jednak jest to bardzo trudne.

Najlepszym sposobem na unikniecie chorób u dzieci jest szczepionka. Owszem są rodzice, którzy sprzeciwiają się tej metodzie, ale jednak większość szczepi swoje dzieci. Oczywiście nie na wszystkie choroby można dziecko zaszczepić. Czasem są takie dolegliwości, które po prostu trzeba wyleczyć.

Jednym z nich jest przeziębienie.

Niby nic poważnego, a jednak w okresie jesienno-zimowym to prawdziwa plaga wśród dzieci w przedszkolach i żłobkach. Wystarczy, że nasze zdrowe jeszcze dziecko wypuścimy do przedszkola, w którym inne dzieci są chore i najczęściej jest tak, że już następnego dnia budzi się ono z gorączką, katarem, kaszlem czy bólem głowy. Gorączka, jak wiadomo, nie jest niczym dobrym, tym bardziej gorączka u dzieci dlatego trzeba ją jak najszybciej zbić. Służą do tego specjalne leki. Zanim jednak dziecku taki lek podamy, przeczytajmy dokładnie ulotkę lub skonsultujmy to z lekarzem lub farmaceutą. Nie wszystkie leki można bowiem podawać dzieciom w każdym wieku. Trzeba też uwzględnić ewentualne alergie i uczulenia naszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *