Rehabilitacja kręgosłupa – na czym polega?

Kręgosłup, jak każdy pewnie dobrze wie, to najważniejszy człon naszego układu kostnego. Jeśli mamy zwyrodnienia, lub co gorsza, przebyliśmy jakiś poważniejszy uraz kręgosłupa, potrzebna jest dobra i niemal natychmiastowa rehabilitacja. Rehabilitacja kręgosłupa w Warszawie, czy w innych dużych miastach nie wydaje się być problemem. Co jednak w przypadku mniejszych miejscowości?

Jakie są metody rehabilitacji kręgosłupa?

Rehabilitacja kręgosłupa w Warszawie, oraz innych miejscowościach Polski, jeśli chodzi o zwyrodnienia, zazwyczaj opiera się na tak zwanym leczeniu uzdrowiskowym. Bardzo często stosowane są kąpiele solankowe, oraz zabiegi z grupy hydroterapii. Oba z tych zabiegów, to zabiegi czysto rehabilitacyjne, które skutecznie zwalczają ból pleców.
Na inne odcinki kręgosłupa, dokładnie na odcinek lędźwiowy i szyjny, wykorzystuje się zabiegi takie jak krioterapia, magnetoterapia, czy też terapia ultradźwiękowa. Czasem, terapie te stosuje się także jako zabiegi skojarzone, przez co działają właściwie kompleksowo. Są one skuteczne nawet w przypadku przewlekłego bólu.
Ćwiczenia i specjalnie dobrany wysiłek fizyczny, to też częste zalecenia stosowane w leczeniu bólu https://bodymove.pl/rehabilitacja-warszawa/. Bardzo często potrzebujemy specjalnych ćwiczeń przy wadach postawy, lub siedzącym trybie życia. Takie ćwiczenia pokazują nam fizjoterapeuci a później, możemy z powodzeniem wykonywać je samemu w domu.
Metody rehabilitacji są naprawdę różne i właściwie w każdym przypadku, stosuje się inne ich odmiany i rodzaje. To, jaka rehabilitacja będzie dla nas najlepsza, to decyzja lekarza ortopedy, oraz samego rehabilitanta. Jedno jest pewne – rehabilitacja to gwarancja szybszego i lepszego powrotu do zdrowia, nawet w trudnych przypadkach.

Kiedy powinniśmy udać się na rehabilitacje.

Przeróżne rodzaje rehabilitacji zazwyczaj są kojarzone przede wszystkim z sytuacjami, gdzie do czynienia mamy z poważnym urazem, lub operacją. Po tych wydarzeniach, każdy lekarz kieruje na specjalnie dobraną rehabilitacje, by pacjent pod okiem specjalisty mógł powrócić do pełni sprawności. Jednak to nie są jedyne sytuacje, gdzie powinniśmy poddać się rehabilitacji, lub chociaż porządnie się nad nią zastanowić. Kolejną sytuacją, w której rehabilitacja może nam bardzo pomóc i ustrzec przed poważniejszymi konsekwencjami, są wrodzone wady postawy, lub nabyte w okresie wczesno dziecięcym. Bardzo często, przez krzywe siadanie, czy noszenie torby w nieodpowiedni sposób możemy skrzywić sobie kręgosłup i nabawić się lordozy, czy też skoliozy. W bardzo wczesnym stadium, są to skrzywienia kręgosłupa, które możemy wyleczyć rehabilitacją, a dokładniej – ćwiczeniami kręgosłupa.
Rehabilitacja zalecana jest także u wszystkich tych osób, które prowadzą siedzący tryb życia – przykładowo są to osoby pracujące w biurze. Przez długie i codzienne siedzenie przy biurku, nasz kręgosłup męczy się, przez co może boleć. Rehabilitacja, a dokładniej chodzenie na basen czy ćwiczenia rozluźniające sprawią, że nie będą nam potrzebne środki przeciwbólowe, wystarczy czasem się trochę poruszać.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *